Paljud meist on elus vähemalt korra rahakoti kaotanud. Maailmas kaob nii mõnigi rahakott samal ajal kui seda blogi loed. Leidsime teile mõned huvitavad faktid ja soovituse, kuidas kadunud rahakott tagasi saada. Pange oma kukkur kenasti turvalisse kohta ja nautige lugemist!

Kui palju rahakotte aastas kaotsi läheb?

Teatavasti võib rahakott kaduda nii hajameelsusest kui ka kurjategijate kavaluse tulemusel, ent täpset statistikat rahakottide kadumise kohta Eestis võtta ei ole. Võib küll aimata, et suurusjärk on sarnane, mis ID kaartide kadumisel ja varastamisel. Ja see on päris hirmutav! Paari aasta eest varastati ID kaarte ligi 3000 ning kaotati rohkem kui 13 000! See on enam kui Rakvere linnas elanikke. Teisisõnu on see ca 80 kilo ehk ühe täiskasvanud inimese kaal või üle 1000 kerge rahakoti! Kui te aga oma ID kaardi koode kellegagi ei jaga, nagu kord ja kohus, on ainsaks kahjuks kaardi vahetamisega kaasnev kulu. Parem muidugi, kui kukkur üldse ära ei kao.

Mõne aasta eest uuriti rahakottide kadu Ühendkuningriigis ja leiti, et 5 aasta jooksul kaotati seal kokku 9 miljonit rahakotti. Mis kõige õudsem, keskmiselt vaid iga viies neist leidis hiljem tee õige omanikuni tagasi. Eelmise nädala jutukeses meenutasime ütlust, et lase rublal minna, siis on ruumi teisel tulla. Sellegipoolest eelistame ju ise otsustada, kuhu ja millal oma raha paneme. Sestap oleks kasulik teada, kus ja millal rahakotte kaotatakse, et ise turvalisemalt käituda.

Kus ja millal rahakotte kaotatakse?

Hea uudis – Eestis on vargusi, sealhulgas rahakotivargusi, aina vähem! Trend on juba pikki aastaid varguste vähenemise suunal käinud. Sellegipoolest tuleb jätkuvalt tähelepanelik olla nii avalikes kohtades kui ka omaenda kodus ja autos. Viimati leidis – ja loomulikult tagastas – Kukkur.ee tiimi liige vihmasajus bussipeatusesse jäetud rahakoti. Loodetavasti on õnnelik omanik edaspidi hoolsam olnud!

Kas oskaksid arvata, mis aasta- ja kellaaegadel kõige rohkem asju kaotsi läheb? Näib, et juulikuine ja suvine hajameelsus on küll ohtlik, kuid jõulud on peamine asjade kaotamise aeg. Ja kui loed Kukkur.ee blogi tööle minnes või töölt tulles, siis neilgi aegadel võivad su asjad liiga lihtsalt laokile sattuda!

Kuigi rahakoti taasleidmine on pigem harv juhus, läheb teinekord vastupidi ja päris ootamatult. Nõnda juhtus alles hiljuti ühel horvaadil, kes sai endalegi ootamatult tagasi nii 2001. aastal kaotatud rahakoti kui ka seal sees olnud sularaha. Seejuures sularaha hulk oli vahepeal kõvasti kasvanud! Ehkki harvad, on sellised juhtumid väga rõõmustavad.

Kuidas rahakotti tagasi saada?

Lõpetuseks üks hea ja armas retsept, kuidas kaotatud rahakotti tagasi saada. Kui kokku tagastatakse üsna vähe kukruid, siis beebi pildi hoidmine rahakotis tõstab šansid kohe väga kõrgele (82%), perepildi hoidmisel on tõenäosus umbes pool ning igal muul juhul on lootust üsna vähe. Mis siin enam oodata? Kui endal beebit või pere pole, tuleb abiks internet! Kukkur.ee soovitab pildi hoidmiseks Quilted Passporti, ehkki ka Stockholm seeria mahutab väikse foto kenasti!

Leave a Reply

one × 3 =