Kukkur.ee sai paari kuu eest väga põneva kirja: “Tere! Minu nimi on Hugo Pohlak, olen Jakob Westholmi Gümnaasiumi 8. klassi õpilane ning valmistan vineerist kaardihoidjaid.” See oli üks ägedamaid kirju, mis saanud oleme! Nüüdsest on vahva Kaardihoidja ka Kukkur.ee valikus. Kaardihoidja – loe lähemalt, millega tegu!

“Kaardihoidja sündis isiklikust vajadusest. Koolis hakati kasutama eÕpilaspileti süsteemi ja plastikkaarte. Plastikust kaardihoidjad läksid pidevalt katki ning koos tööõpetuse õpetajaga valmistasime esimese prototüübi,” kirjutas Hugo Kukkur.ee tiimile.

“Vineer on ehe ja ilus materjal ja kuna mul õnnestus leida imeõhukest vineeri, siis otsustasin just seda kasutada kaardihoidja tootmiseks. Kaardihoidja külge on lihtsalt võimalik panna kaelapael ja /või võtmehoidja,” kirjeldas 15aastane noormees, kuidas vajadus ja võimalus arenesid vahvaks ettevõtlusprojektiks.

Kukkur.ee tiimil on samuti igapäevaselt vaja läbipääsukaarte jm kasutada, seetõttu tundus kaardihoidja testimist väärt. Oleme nüüd mõne nädala jooksul Kaardihoidjat proovinud. Tulemus – nii mõnigi kade pilk on vaatab, et mis tore puidust hoidik mul on. Lihtsalt puruneva ja emotsioonitu plastiku asendajana see lausa kaunistab kaarti. Ja sellel lihtsalt põhjusel ongi Kukkur.ee valikus nüüd Kaardihoidja.

Milleks Kaardihoidja sobib?

Hugo loodud Kaardihoidja on lihtne ning tal on mitu väga lihtsat kasutusviisi. Siin on mõned soovitused:

1. eÕpilaspileti jm sarnaste süsteemide kasutajatele, et oma kaarti kenasti hoida. See on hea lahendus ka Sinu lapse eÕpilaspileti hoidmiseks!

2. läbipääsukaardi hoidmiseks kõigis moodsates kontorites, kus liikumine toimub kaardi abil ja plastiklahendus kipub purunema.

3. puutetundliku ühistranspordikaardi hoidmiseks, kui ei taha rahakotti ühistranspordis lehvitada või oled ostnud moodsa ja turvalise kukru, millest puutetundlik kaart läbi ei piiksuta.

4. eriti minimalistlike rahakottide huvilistele – välja minnes selle ühe ja ainsa kaardi hoidmiseks, mis teil vaja läheb.

Üks oluline põhjus on muidugi veel.

Ka Kukkur.ee tiimi liige Mikk proovis esimest korda ettevõtluses kätt umbes sama vanalt (16aastaselt). Väga-väga hästi on meeles, kui oluline oli otsekoheselt ja julgelt kirjutada võimalikele klientidele ja toetajatele. See oli aastal 2003 ja seda toetust Miku projektile ei tulnud. Pettumus oli suur ja õppetund valus. Projekt – Eesti jalgpallikalender 2004 – sai tehtud, ent mitte kuigi kasumlikult. Kukkur.ee läheb märksa paremini kui too katsetus.

Seega, kui Hugo kirjutas ja uuris, kas meil on tema toote vastu huvi, siis loomulikult oli vastus jah. Selle pärast, et tegelikult ka on läbipääsukaarte vineerist kestas parem hoida. Aga ka selleks, et noort inimest ettevõtlikul teel toetada. Tee seda sinagi ja asenda oma plastikust läbipääsukaart kodumaise, hoolega tehtud Kaardihoidjaga.

Kaardihoidja on Kukkur.ee valikus saadaval mitmes toonis:

Oranž. Sinine. Roheline. Kollane. Pruun.

Kevadisi mõtteid ja head piiksutamist soovib Kukkur.ee!

Kuna oled jõudnud Kukkur.ee blogisse lugema rahakottide valiku kohta, järelikult soovid oma vara hoidmise kohta teha teadlikumaid valikuid kui mitmed su sõbrad. Tubli! Ilma pikema jututa anname sulle kohe 3 põhimõtet, mille järgi valida rahakotti. Loe läbi ja soovita sõbralegi!

1. Funktsionaalsus ennekõike.

Küsi endalt ausalt – milleks mulle rahakotti vaja on? Kas selleks, et “kõigil ju on” ning kaardid ja sularaha kaovad muidu ära? Sellisel juhul pole väga vahet, millise kukru tasku pistad. Võta Elephant Walleti ülimalt lihtne E8 kaardihoidja ja ära edasi loe.

Tõenäolisem vastus on aga, et tahad oma vara korras hoida. Korrashoid on olulisem märksõna kui esialgu tundub – pungil ja punnitav tasku ei näita mitte suurt varakust, vaid suutmatust eristada olulist ja pahn kukrust välja visata. Täis topitud rahakotil istumine on ka seljale kahjulik, muide. Rääkimata sellest, et püüab varaste pilkusid, sest annab signaali lohakusest, mitte korrashoiust.

Mis need põhilised funktsioonid siis on, mida rahakott peaks suutma täita?

(1) Arusaadavalt peab rahakott mahutama raha – sularaha, kaarte, münte. Tõsi on ka see, et mida levinum on kaardi- ja mobiilimakse, seda hõlpsam on otsustada, et näiteks sularaha või müntide mahutamine pole enam nii tähtis. Teisalt annab viiekas või paar münti eelise, kui tehnoloogia veab alt või tarvis jätta väike jootraha. Põhiline, et paar maksekaarti ja rahatähte kukrusse sättida saaks. Mõtle pisut ja veendud isegi, et rohkemat sa peaaegu kunagi ei vaja.

(2) Tore on, kui rahakotti mahub paar visiitkaarti ootamatuteks ärivõimalusteks ja tutvusteks haaramiseks. Piisab, kui ühe pisikese tasku või sahtli saad eraldada. Võid selle sahtli eraldada ka oma lemmikpoe kliendikaardi jaoks, ent tihti piisab sealgi, kui ütled oma nime. Nii saad rahakoti veel rohkem korda!

(3) Boonuseks on, kui rahakott mahutab pildi sinust, su perest või lapsest. See on ootamatult kasulik juhuks kui rahakott kaotsi läheb – eriti just lapsepildiga kukruid tagastatakse omanikule palju tihemini. Perepilt on ka abiks, aga beebi pildiga rahakotti keegi naljalt tagastamata ei jäta.

Ahjaa, need asjad jäta kukrust välja, kui korrashoid sulle korda läheb – tšekid, kondoomid, varukaardid, väga harva kasutatavad kliendikaardid, vanad kinopiletid … Ja kõik muu, mis pole raha, praktiline kaart või armas pilt.

2. Esteetika ja eneseväljendus.

Kui jutt juba perepiltidele läks – äkki on rahakotti peale funktsionaalsuse veel millekski vaja? Mõned kliendid on Kukkur.ee’le öelnud, et rahakott mitte ainult ei kaitse inimese väärtusi, vaid esindab neid. Teisisõnu – näita mulle oma rahakotti ja ma ütlen, kes sa oled … või olla tahaksid!

Valime hoolega, milliseid brände Kukkur.ee pood vahendab. Veel hoolsamalt valime, milliseid tooteid ise teha (sellest kuulete järgmistes Kukkur.ee blogi sissekannetes ;)). Alt oleme läinud ainult nende valikutega, millel puudub iseloom ja eristuvus. See on ka põhjus, miks nahast rahakotte ja tüüpilisi lahendusi meie käest ei leia – kes see ikka tahab olla “keskmine inimene”. Pakume ikka uudseid ja krutskiga mudeleid. Samuti eelistame minimalistlikke kukruid. Miks?

Mõtle korra, kus sa oma rahakotti kannad. Kui sul on n-ö tüüpiline nahast ja üha paisuv rahakott, siis tõenäoliselt taskus või kotis, sest mujale see ei mahu! Aga mis oleks, kui võtaks 2-3x õhema kaardihoidja? Seda saab hõlpsalt ja taskuid kahjustamata kanda ka särgitaskus, tagataskus, kus tahes. Vali oma stiil ja eelistus ja anna minna!

3. Kvaliteet, kvaliteet, kvaliteet.

Mood tuleb ja läheb, funktsionaalsusedki muutuvad. Seepärast mõtle rahakoti valimisel kindlasti ka kvaliteedile. Kukrus kannad tõenäoliselt suurt osa oma väärtusest, seega suhtu sellesse austusega. Soovitame valida rahakott, mis ajahambale vastu peab ning väärisasjadele korralikku kodu pakub. Ca 2 aastat tagasi kirjutasime Kukkur.ee ühest popimast mudelist – Stockholm Carbon peab aktiivsele kasutamisele väga hästi vastu.

Viimase kahe aastaga pole selle mudeli väljanägemises pea midagi muutunud. Tõsi küll, muude rahakottide testimise tõttu pole ta ka pidevat koormust saanud, aga vähemalt 2 ja pool aastat ikka. Värske pildimaterjal ca 3 aasta vanusest Stockholm Carbonist:

 

Nii palju kui on inimesi, on ka eelistusi. Ühest oleme aga Kukkur.ee’ga toimetades aru saanud – sõbrannadele ostetakse pigem punases toonis kukruid. Siit sulle sõbrapäeva eel mõned soovitused, kuidas sõbrannale uus rahakott valida. Kukkur.ee valikust leiad muidugi muid toone ka, aga punane on ju mõnus soe ja sõbralik.

Kaupa on turul palju ning mõistagi läheb otsustamine niiviisi aina keerukamaks. Proovime seda siis pisut lihtsustada – sõbrannale rahakoti valimisel on tegelikult kolm põhitõde: funktsionaalsus, stiil ja vastupidavus.

Vaatame, kuidas Kukkur.ee punased kukrud – Ögon Designs Quilted Passport ja Ögon Designs Quilted Button – neile tingimustele vastu peavad.

Ögon Designs Quilted Passport

 

Ögon Designs Quilted Button

Kenad, kas pole? Vaata edasi, kumb su sõbrannale rohkem sobiks.

1. Kas rahakott on funktsionaalne?

Siin on valik tegelikult päris lihtne. Küllap tead oma sõbrannat nii palju, et kas ta reisib palju ringi ja võiks vajada Quilted Passporti, mis mahutab nii passi, mitmeid kaarte, perepildi kui ka erinevates valuutades kupüüre.

Kui sinu sõbranna igapäevakeks väljakutseks on hoopis kiire linnaelu, siis tõenäoliselt hindab ta rahakotti, mis:

– avaneb ja sulgub kiiresti;

– kust leiab vajaliku kaardi kohe kiiresti üles;

– võtab käekotis pigem vähe ruumi.

Tõenäoline, et siis on õigeks valikuks ca 10 kaarti + veidi sularaha mahutav Quilted Button kukkur:

2. Kas rahakott on stiilne?

Olgem ausad, stiilsed on nad mõlemad, eristumine on garanteeritud. Kui metalne pealispind juba köitnud on, siis sõbranna stiilile sobivaima valiku tegemine sõltub juba pisiasjadest:

– kas su sõbranna eelistab lukku või pigem vajutab nupule?

– kas tema käekott mahutab suuremat Quilted Passporti või eelistab ta vähemat hulka ja seetõttu ka väiksemat kukrut?

– kas võiks olla oluline, et sisu on tekstiilist või trumpab plastikust lõõts oma praktilisusega?

Quilted Passport – hea valik neile, kes eelistavad tõmblukku

Quilted Passport – hea valik neile, kes eelistavad tõmblukku

Quilted Button – stiili ja praktilisuse kombinatsioon

Quilted Button – stiili ja praktilisuse kombinatsioon

3. Kas rahakott on vastupidav?

Jah, igatahes. Kukkur.ee on Ögon Designsi rahakotte, nii punaseid musti kui värvilisi, müünud ligemale 3 aastat ning kauba tagastamisi on vähem kui 1% ostjatest.

Teame, et nii mõnigi neist Kukrutest on olnud kasutuses kauem kui 2 aastat ning ei näita välja väsimise märke. Tõsi on, et pealispind võib aja jooksul saada kriimustusi, nagu ka nahk jm materjalid kuluvad. See käib asja juurde. Seda, et Quilted Button või Quilted Passport aga puruneks, naljalt ei juhtu. Kui ka tekib kahtlus, siis toodetele kehtib 2aastane garantii tootmisvigade suhtes.

Seega, kui ostad sõbrannale sõbrapäevaks kukru, näed seda kasutuses veel ka aastate pärast.

Ilusat sõbrapäeva Sulle ja Su sõbrannale!

Jõulukink jõuab Kukkur.ee poest sinu valitud pakiautomaati 2-3 päevaga! Sel korral on meil eripakkumine iMOSSI kaardihoidjale – tavapärase 49.90 euro asemel saad stiilse iMOSSI kätte 30% soodsamalt – vaid 34.90 EUR. Transport on mõistagi hinna sees!

Tuhat ja kolm põhjust osta sõbrale jõulukingiks iMOSSI kaardihoidja.

1. Ülimalt funktsionaalne. Igapäevaselt kasutame oma kaartidest 2-3 tükki ja kokku vajame neid vähem kui 10. Seda on kinnitanud ka Kukkur.ee hiljutised testimised kasutajatega. iMOSSI kaardihoidja mahutab just nii palju kui vaja ning lemmikkaardid saad eriti kiirelt kätte. Ideaalne jõulukink sõbrale, kes hindab praktilisust!

Peagi on uusaastalubaduste aeg. iMOSSI lubadus on korrastatud ja mugav tasku.

2. Minimalistlik ja stiilne. iMOSSI on tõenäoliselt 2 korda õhukesem kui su sõbra senine kukkur ning mitu korda kenam. Päris tõsiselt – seda hindab ka su sõbra elukaaslane või abikaasa. Paksud rahakotid on taskus koledad ja venitavad riiet. iMOSSI on õhuke – vaid 1,2 mm. Seega – siin on sinu võimalus plusspunkte teenida. Nagu ütles selle mudeli üks esimesi testijaid meile:

iMOSSI võtab taskus uskumatult vähe ruumi!

3. Soodne võimalus. Enam paremaks iMOSSI kaardihoidja hind sinu jaoks ei lähe. Jõuluhind 34.90 EUR sisaldab tasuta transporti ning on sulle saadaval kuni jõuludeni. Valmis? Osta saad siit.

Tuhat põhjust veel?

Kui kolmest põhjusest pole veel küll, vaata ka meie varasemat tutvustust Kukkur.ee blogis. Ülejäänud tuhat põhjust ei anna väljendada sõnades, vaid piltides.

#gallery-1 { margin: auto; } #gallery-1 .gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: center; width: 33%; } #gallery-1 img { border: 2px solid #cfcfcf; } #gallery-1 .gallery-caption { margin-left: 0; } /* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */ iMOSSI kaardihoidja iMOSSI mahub igasse kukrusse iMOSSI püüab pilku iMOSSI kaardihoidja on jagamist väärt iMOSSI hoiab su vara kompaktselt ja stiilselt iMOSSI tuleb stiilse karbiga, mida on hea kinkida iMOSSI €41.58 Osta

Kukkur.ee jaoks on oluline, et sinu isiklikud rahaasjad oleks hoitud turvaliselt, stiilselt ja praktiliselt. Aga kui hästi on Kukkur.ee enda rahaasjad hoitud? Hiljuti tuli Maksu- ja Tolliamet välja uue rakendusega, mis võimaldab ettevõtetel oma maksukäitumist kontrollida. Tegime testi läbi – Kukkur.ee on puhas nagu prillikivi!

Testi tulemused

Maksu- ja tolliameti teenus koosneb esialgu viiest näitajast. Test võtab arvesse maksuvõla esinemist, tähtaegselt esitatud deklaratsioone, kehtivaid maksu- ja tollialaseid süüteokaristusi, ettevõtte osas läbiviidud maksumenetlusi ja juhatuse liikme tausta. Nagu näed – Kukkur.ee (OÜ Papp & Plastik) on 8.10.2017 seisuga puhas nagu prillikivi.

Miks maksukäitumine oluline on?

Maksukäitumine ja võimalus seda kontrollida ning jagada on Kukkur.ee jaoks oluline kahel väga lihtsal põhjusel:

1. Kukkur.ee poodi ilmselt ei oleks, kui Eesti ettevõtluskeskkond poleks nii lihtne ja efektiivne. Nii nagu 2015. aastal alustades, on Kukkur.ee ka täna kahe sõbra ühine ettevõtmine, mida teeme põhitöö ja pereelu kõrvalt. Teeme selleks, et Eesti rahakottide ja taksuaksessuaaride turg oleks põnevam, et me klientidel oleks võimalik valida nii moodsaid kui turvalisi lahendusi. Oma tulemustest näeme, et see on Eesti elanikele üha meelepärasem ja taskukohasem.

Kas meil oleks jaksu seda teha, kui lisaks teie teenindamisele peaksime väga palju aega panustama ka aruannetesse, maksudesse, näiteks paberaruandlusele? Vaevalt küll. Kukkur.ee asjaajamine on 100% digitaalne ning paber-bürokraatiaga mässamisele ei taha mõeldagi. Veebipoodi saab põhitöö kõrvalt hõlpsalt pidada väga paljuski tänu sellele, kui lihtsaks on asjaajamine juba tehtud neile, kes hindavad ausat konkurentsi.

2. Läbipaistvus ja ausus ongi teine põhjus. Nagu iga teine äri, võime meiegi soovida, et aruandlust ja maksusid oleks veel vähem või üldse mitte. Aga olulisem veelgi on, et konkurents on aus ja võrdne. Ilmselge, et seda ei saavuta teisiti, kui mõningase kontrolli ja maksustamisega. Oluline on, kas makstud maksu eest ka väärtust vastu saad. Maksu- ja Tolliameti uus rakendus võimaldab oma ausust demonstreerida ja see on kiiduväärt.

Kukkur.ee maksukäitumine on sul teada, aga soovitame tulemust nõuda ka teistelt veebikaubamajadelt, mida külastate. Ka meie konkurentidelt, kui nende kaup teile vahvam tundub.

Kolm lootust Kukkur.ee poolt

1. Esiteks me loodame, et lisaks Kukkur.ee’le avaldavad mitmed veebipoed oma maksukäitumise ise.

2. Loodame – ja usume – et suuremal osal Eesti veebipoodidest on sama palju põhjust tulemuse üle uhkust tunda, kui meil. Võrdne konkurents aitab edasi nii meid kui teisi. Kindlasti loob see ka rohkem usaldust e-kaubanduse vastu.

3. Viimaks loodan, et Maksu- ja Tolliamet teeb teenuse veel nii palju mugavamaks, et tulemust on tulevikus lihtsam jagada kui neid pildikesi siin. Kukkur.ee tulemuse jagamiseks tuli raport teise formaati teisendada. Ettevõtjalt kogutud info ettevõtjatele kasutatavaks tegemine on kiiduväärt initsiatiiv, aga veel ägedam oleks, kui oma ausust üha mugavamalt näidata saab!

Stockholm Code Wallet on Kukkur.ee poe võimsaim rahakott. See tõeline taskuseif on Eestis saadaval vaid Kukkur.ee poes. Nüüdsest kuni oktoobri keskpaigani igale Code Walleti ostjale enam kui 25 euro väärtuses kingitus!

Code Walletit on iseloomustatud järgnevalt:

“Lausa nauding on seda käes hoida. Balti jaama turult kolme euro eest samaväärset tegelast naljalt ei leia. Kinnitused ja hinged on eeskujulikult ehitatud ning loodetavasti peavad vastu aastaid. Vutlar hoiab kenasti oma sisemust ka siis kui see porilompi maha pillata. Või lumme. Või vette. Valik on Sinu.”

Code Wallet on äriklassi rahakott, sinu võti sügisesse ärihooaega. Code Walleti plussideks on esmaklassiline turvalisus, stiilne väljanägemine ja mugav käsitlemine. Taskuseif on saadaval mustas, oranžis ja metallikarva toonis. Code Wallet on kõigile, kes soovivad oma väärtesemed hästi korrastatuna ja turvaliselt hoida.

#gallery-2 { margin: auto; } #gallery-2 .gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: center; width: 33%; } #gallery-2 img { border: 2px solid #cfcfcf; } #gallery-2 .gallery-caption { margin-left: 0; } /* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */ Code Wallet – võti sügisesse Code Wallet – mahukas ja mugav Code Wallet – saadaval ka oranžina Code Wallet – mugava ja uudse lukuga Code Wallet – mugav käsitleda Code Wallet – turvaline ja stiilne

Vaata lisa videoloost.

Kõhkled veel? Ära kõhkle! 15. oktoobrini saad Code Walletiga TASUTA kaasa võtmehoidja Elephant O Key.

Süsinikkiust, kerge ja vastupidav O Key väärtus on rohkem kui 25 eurot, ent igale Code Walleti ostjale tuleb võtmehoidja tasuta kätte.

O Key pärineb Kukkur.ee healt partnerilt Elephant Wallets. NB! Võtmed, avajad ja muud vidinad peab igaüks oma O Key’le ise lisama. Okei?

#gallery-3 { margin: auto; } #gallery-3 .gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: center; width: 33%; } #gallery-3 img { border: 2px solid #cfcfcf; } #gallery-3 .gallery-caption { margin-left: 0; } /* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */ O Key’le saad lisada oma võtme, avaja jms O Key on pisike ja kompakne

Vaata ka: Tele2 tehnoloogiablogi ülevaade Code Walletist

Code Wallet oranž kaardihoidja €62.49 Osta

Paari nädala eest tutvustasime teile kolme põhjust, miks sularaha on vaikselt aga kindlalt kadumas, ja miks see hea on. Ometi tehakse veel 85% kõigist tehingutest sularahaga, selles peab ju ka midagi head olema? Jah, muidugi! Siin on kolm põhjust sularaha eelistamiseks:

1. Privaatsus ja usaldus.

Sularaha kaotamise taga on suuresti soov võidelda organiseeritud kuritegevusega, ent digitaalsete tehingutega kaasneb ka suurem jälgitavus. Privaatsust on sularahaga kindlasti rohkem. Samuti saab tänu sularahale igaüks ise otsustada, milliseid tehinguid ja infot ta on nõus tegema digitaalselt, milliseid tarbimisharjumusi eelistab aga päris oma teada jätta. Eks tasakaal ole igaühe jaoks erinev.

2. Säästud.

Sularaha – või ka vääriskivid, metallid jm isiklik vara – on võimalus oma kriitilisi varusid hoida üha digitaalsemast rahandussüsteemist sõltumatult. Miks see hea on? Majandus- ja panganduskriise tuleb aeg-ajalt ikka ette ning halvimal juhul saavad säästud süsteemis kõva põntsu. Küberkurjategijad just väga tihti raha taga ei aja, ent välistatud pole, et su digitaalsesse rahakotti sisse murtakse. Tõsi küll, pikanäpumehed võivad raha üles leida ka su lemmikust säästupaigast.

Ma ei kanna rahakotti kaasas. Kaarte hoian taskus ja sularaha saabastes!

- Jackson Rathbone, “Videviku” filmide staar

3. Säästlikkus ja ausus.

Oot-oot, sularaha pidi ju kurjategijate lemmik olema? Tõsi küll, aga tavainimese jaoks annab sularaha hoopis säästuefekti.  Eksperimendid on näidanud, et kiirlõuna eest ollakse valmis kolmandiku võrra rohkem maksma, kui maksevahendiks on pangakaart. Veelgi hämmastavamal kombel on inimesed täpselt sama asja eest ning samades oludes valmis kaks (!) korda enam raha andma, kui nende maksevalikuks on krediitkaart. Ameeriklaste peal tehtud katsetused näitasid, et kui korvpallipileteid osta hetkeemotsiooni ajel, ollakse pangakaardiga tõesti nõus 200% rohkem välja käima.

Meenutame varem Kukkur.ee blogis kirjutatut: sularaha on kasulik ka selleks, et ausam inimene olla. Oota! Misasja?! Tõsilugu – tuntud psühholoogiaprofessor Dan Ariely* on teinud suurel hulgal katseid, mis näitavad, et kui mängus on sularaha, kipuvad inimesed oluliselt vähem petma. Vaata edasi eel viidatud Kukkur.ee blogipostitusest või astu Kukkur.ee poodi ja vaata lähemalt Stockolm Money Clipi.

Kas jutud sularaha surmast on enneaegsed või mitte? Ka Kukkur.ee blogis oleme varem arutlenud, miks sularaha kadumine on aeglane, täielik kadumine väga ebatõenäoline. Täna tutvustame – 3 märki, mis ennustavad surma sularahale ja 3 märki, miks see hea on.

Surm sularahale? Jah, tõepoolest!

1. Hiljuti teatas VISA, et annab 10 000 USA dollarit restoranidele, kes on valmis sularahast täielikult loobuma. Tõsi küll, raha saavad “vaid” 50 toidukohta, kes VISA konkursi läbivad. Surm sularahale on suisa osa VISA uuest strateegiast. Miks – rohkem turvalisust, loodetavasti ka rohkem kasutusmugavust. Ja rohkem ärivõimalusi VISA-le muidugi.

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Perioodil 2010-2015 kasvas sularahata tehingute maht üle 50%. See kasv ei tähenda mitte täiendavaid tehinguid, vaid sularahale moodsate vahendite – mobiilimaksed, kaardimaksed, e-pangandus – eelistamist. USA jaekaubanduses on sularahamaksete osakaal langenud 30% juurde. Üleilmselt moodustavad sularahatehingud ikka veel üle 80% tehingutest. Pikk maa on veel minna, ent tempo tõuseb!

3.  Mõned on juba päris kaugele jõudnud sularaha osakaalu vähendamisega. Näiteks:

– enam kui pooled Rootsi pankadest ei arvelda enam sularahaga ning sularaha-automaate eemaldatakse.

– Lõuna-Korea on võtnud sihiks 2020. aastaks paberrahast loobuda.

– Singapur, Venetsueela ja Kreeka on alustanud populaarsemate sularahatähtede kasutuselt kõrvaldamisega.

Miks on hea sularahale headaega öelda?

1. Peatselt ilmuva VISA raporti “Cashless Cities: Realizing the Benefits of Digital Payments” järgi võidaks 100 USA linna sularaha kaotamisest kamba peale kokku üle 300 miljardi USA dollari. Peamine põhjus on lihtne – sularaha käitlemine on kulukam ja seda on lihtsam varastada.

2. Surm sularahale = surm terrorile. Kuna sularaha kaalub vähe (1 mln USD on 100-dollaristes kupüürides vaid 1 kilo!), siis on sularaha terrorivõrgustikele ja rahvusvahelisele kuritegevusele ahvatlev töövahend. Kriminaalsel viisil liigub meeletu hulk (mõne arvestuse järgi ca 2 triljonit dollarit aastas) raha. Oleks ju tore, kui kurikaelte elu muutuks märksa keerukamaks?

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Kaardimaksed annavad majandusele hoogu! Nagu Kukkur.ee blogis varemgi oleme kirjutanud – kui kasutad sularaha asemel kaarti, kulutad tõenäoliselt rohkem. Lihtsalt seepärast, et füüsilist raha ehk sularaha on lihtsam tajuda kui virtuaalset ehk kaardil või mobiilis “istuvat” raha.

Järgmisel korral vaatame taaskord lähemalt, mis kahju võib sündida sularaha kadumisest. Ohutuid tehinguid!

Psst! Kui oled ikka sularaha-sõber, vaata lähemalt Stockolm Money Clipi.

Eesti vanasõna ütleb: „Kes kohut tahab käia, sii võtku rahakott ridvaga selgä“. Aga moodne meditsiin ütleb vastupidi – hoidke rahakott seljast eemal, kui saate! Kukkur.ee uuris pisut lähemalt, kuidas rahakoti kandmine tervist mõjutab.

Selg ja kael

Põhiline mure, mis rahakott põhjustab, on seljavalu. Tihti tekib probleem neil, kes kannavad rahakotti tagataskus.

Miks? Lihtne – mahukas kukkur on ebaloomulik ning su puusad ja vaagnaluu pole sellega harjunud.  Meesteajakiri Mens Health täpsustab, et sobimatut koormust saab puusaliiges ning selja asend muutub tahtmatult viltuseks.

Mis siis? Kui niimoodi pikalt istuda, areneb pinge ka ülaselga ja kaelalihastesse. Nii ei saa ju elu nautida!

Mõtled, et minuga nii ei lähe? Et ilmselt ähvardab selline oht vaid neid, kes paksu rahakotti taskus hoides pikki tööpäevi veedavad? Tegelikult on rahakoti tagataskus hoidmine nii kindel seljavalu allikas, et McGilli ülikoolis kasutatakse seda seljavalu esilekutsumist vajavate katsete tegemisel kohe meelega!

Löök tagumikku?! Jah, rahakott võib olla „pind tagumikus“. Seda juhul, kui kukkur istub tagataskus ja rõhub närvidele, mis peaksid puhkeasendis olema. Oleks siis vaid tagumik, kuid istmiku „närvi“ ajamine lööb teinekord ka jalga, kirjutab seesama Mens Health.

Ole hea, võta rahakott tagataskust välja ja ära enam tagasi pane!

Ja ära enam tagasi pane!

Tasku vahetamine ei aita!

Nüüd, mil oled paksu kukru välja võtnud, tõsta sealt olulised (need, mida kasutad nt korra nädalas) uude Kukrusse  ning ülejäänud pane koos vana rahakotiga sahtlisse ära. Miks? Sest ka teksade esitaskus paksu rahakoti-juraka kandmine on kahjulik. Ja neid teisi kaarte sa niikuinii ei kasuta.

Ilmselt oled isegi aru saanud, et kui mitu cm paks nahatükk taskus istub, pole mitte kuidagi hea olla. Miks? Sest näiteks tööl või autoroolis paksu rahakotti taskus hoides tekib hõõrdumine kintsu ja keha vahel. Tead seda tunnet? Mina küll tean ja enam ei taha.

Mis siis aitab?

Kõige lihtsam – ära hoia rahakotti üldse taskus või siis võta ta iga kord välja, kui istud lauda või rooli. Aga kes see viitsib?

Aga kes see viitsib?

Parem veel – hangi endale rahakott, mille läbimõõt on väike! Kukkur.ee poes on selliseid mitu. Kõige õhem on iMOSSI trendikas kaardihoidja:

iMOSSI N1 rahakott nüüd Eestis!

Sularahafännidele soovitame Stockholm Money Clipi:

Stockholm Money Clip rahakott

Valikuid on meil veel!

Mõnikord aitab ka rahvatarkus. Seekordne postitus algas vanasõnaga, kuid oleme varemgi kirjutanud vanasõnadest ja rahakottidest.

Näiteks: „rikkal rippub rahakott perses, sellepärast ei saa ta taeva“. Nii on! Kukkur.ee toob sulle saleda rahakoti, mis tervisele ei hakka.

iMOSSI €41.58 Osta

Oih! Veidi vett on nüüd merre voolanud sellest ajast alates, kui viimati sissekande tegime. Oleme olnud haaratud nii suvest kui tööst. Jätkame sealt, kus viimati pooleli jäi. Kuidas jõudis Kukkur.ee esimesest prototüüpimise katsest tõdemuseni, et vist ei tulnud välja …

NB! Seekord ka eksklusiivne pildimaterjal!

3D printimine on cool küll, aga mida printida?

Jutt jäi pooleli kohast, kus plaanisime pisikest kohver-rahakotti ümber tuunima hakata. Sõbrad 3D printimise kojas Wolfprint võtsid idee hästi vastu. Kohvrike nägi vinge välja ja saime selgeks, et seda võiks arendada küll. Äge! Aga kuidas?

Kui oma tingimused kirja panin, selgus kiirelt, et piirid on ka 3D printimise tehnoloogial (õigemini küll plastikul, millest prinditakse) ning toredal väiksel kukrul (alumiiniumi ei anna hästi venitada). No ja disainimisel on ka oma hind.

See hind oli piisavalt kõrge, et väga tõsiselt mõtlema jääda – väike rahakott pole sellist hinda väärt, eriti kui ei tea, kas asi toimib ka. Aga hind oli piisavalt madal, et mitte heituda ja teha esimene reaalne kulu ja tõsisem samm tänase Kukkur.ee suunas. Põhimõtteliselt oli see otsus, kas teha koos sõbraga ettevõtlusprojekt või mitte. Otsustamisel oli oluline ka põnevustunne, mida ehitamis- ja disainikaugete inimestena me polnud varem tundnud. Las käia!

Las käia!

Mida me siis printisime?

Toona oli meile oluline, et lõpptoode näeks välja selline, nagu me ise vaimusilmas ette kujutasime.

NB! See on kindel ohu märk. Kui lugeda mis tahes kasulikku soovitust, siis on siililegi selge, et see oli vale lähenemine.

Vahest disainerite tippklass oskab täpselt ette öelda, milline peaks toode välja nägema, aga meie olime sellest tasemest kaugel. Teisisõnu – ei tea keegi ilma testimiseta, millel on minekut ja mis on soovunelm! Ei teadnud meie, ilmselt ei tea ka teie.

Sellegipoolest, meie jaoks oli oluline oli säilitada võimalikult palju sarnasusi kohvriga. Esiteks avamismehhanism – samasugune lukumehhanism nagu kohvril. Õnneks see oli olemas juba olemasoleval kohvrikesel. Check!

Teiseks üks eraldi sahtel või võrk, mille taha peita arvuti või pabereid – peab ju olema nagu päris kohvrilgi. Tuli disainida, aga põhimõtteliselt olemas. Check!

Kolmandaks väiksemate taskute ja sahtlite süsteem – kuniks mündid on ümmargused, peab sellest paraku loobuma, sest mündid peavad ju ometi minirahakotti ära mahtuma. Tuli kujundada, aga samuti olemas. Check!

Rohkem põhifunktsioone kohvril pole, aga neis üksikutes polnud palju ruumi kompromissideks. Soovitud ja saadud tulemust illustreerib hästi pilt:

Kuidas see nüüd kokku käib?

Nagu pildilt näete, õnnestus välja mõeldud lahendus täitsa edukalt pisikesse kohvrisse mahutada. Edasi oli vaja, et see ka kinni jääks. Siin oli abiks lihtne tööriist:

Pisut liimi vahele, natuke ootamist ja aeg värske kukkur endale taskusse pista!

Kuidas see kõik välja nägi?

Kui juba piltide jagamiseks läks. Siin on kogu juhtumi illustreerimiseks veel paar pilti. Alustame päris algusest …

See on absoluutselt kõige algelisem pilt, mida oskasime oma soovidest joonistada. Ausõna, teised olid paremad ja andsid printijatele aimu, mida me üldse tahame! Aga kõige lihtsamatest sammudest saabki asi alguse.

 

Siin oleme disaineri abiga jõudnud plastikkaarte ja/või sularaha hoidva võrgu nüanssidesse. Ülal näete, kuidas see kohvrikese sees välja nägi. Vahva küll, aga mitte eriti praktiline.

 

Siit näete, kuidas esimene nägemus on jõudnud 3D modelleerimise programmi ja printimisvalmis.

Kuidas juhtum kokku võtta?

Kõige olulisem õppetund, mida endale pidevalt korrutama peame – ei saa ette teada, milline täpselt peab välja nägema hea rahakott. Kohver on äge sümbol rahakoti, aga mis siis? Ei piisa, kui mõelda, et kes küll ei tahaks kohver taskus ringi kõndida, vaid kes tahaks …

Kohver on äge sümbol, aga mis siis?

Sama mündi teine külg – oluline on endale pidevalt meenutada, millist probleemi lahendad. Meie jaoks oli see rahakottide suurus ja mugavus. Eestis oli toona peamiselt saada vaid „traditsioonilisi“ rahakotte, mis suured ja püksitaskut venitavad. Saada oli ka nahast kukruid, aga oli soov eristuda. Selge oli ja on ka see, et sularaha ning rahakotid veel kuhugi ära kaduma ei hakka, seega on mõtet teha rahakotti, mis on võimalikult kompakne. Näiteks sellised, mida pakuvad Ögon ja iMOSSI.

Meie esimene päris oma katse ebaõnnestus, aga samm-sammult proovime uuesti! Miks, võiks ehk küsida, kui head kraami juba Kukkur.ee poes müügil? Usume, et alati saab paremini, ägedamalt. Muutuvad ka kasutusharjumused, seeläbi ka kõigi teie ootused.

Tekkis mõni mõte? kirjutage meile info@kukkur.ee ja öelge välja, kas ja mis rahakottides paremaks ja ägedamaks teha tuleb!

Kukkur.ee loomise blogiseeria eelmised osad leiad siit:

1. Kukkur.ee veebipoe loomise lugu

2. Kukkur.ee sai alguse …

3. Innustus tootearenduseks võib tabada ootamatult

4. Lugu sellest, kuidas tootearendust katsetasime

5. Kes otsib see leiab

6. Mida teha kui probleem on juba lahendatud?

7. Lust ja lillepidu

8. Kukkur.ee tibusammud

9. Kelle taskus on rahakott?

10. Vabadus

11. Viis lapsikut hetke

12. Aga äkki …

13. Aga äkki … vaatame teise nurga alt

14. Miks ja kuidas? Puust ja punaseks!

Kukkur.ee poe uusim liige on Stockholm v1, millele lisatud klapp sularaha jaoks. Stockholm Money Clipi saad osta siitsamast: