Kas teate lugu sellest, kuidas oma prototüübi seenele saatsime ja proffidelt abi otsisime? No päris võssa me teda muidugi ei visanud, aga abi otsisime küll. Kes otsib, see ka leiab!

Võinuks ju varemgi aimata, et kui uut ja vinget rahakotti turule tuua tahame, siis oma oskustest jääb vajaka. Me ei olnud ju tootearendust õppinud, kaugel sellest. Sama lugu olnuks veevabade pissuaaride ja mitmete muude ideede puhul. Rahakoti omamine ja aastakümnete pikkune kasutuskogemus pole mingi nurga pealt võrreldav rahakoti loomisega. Aga pole paremat viisi tutvust teha ja õppida kui ise proovides.

Hammas oli verel!

Nüüd, kus see sai vähemasti korra proovitud (vt. eelmist lugu) ja esimesed õppetunnid läbi seeditud, hakkasime nõu pidama, mida järgmisena teha. Hammas oli n-ö verel, pooleli jätmisest polnud enam juttugi. Peagi jõudsime järeldusele, et küllap tuleb lasta proffidel kätt proovida ja siis ise ning tuttavate abiga otsustada, mis toimib ja mis mitte.

Aga kust sa neid proffe võtad, kui senine töökarjäär on loomemajandusest paraja kaarega mööda käinud? Olgu, kogemusi ses vallas sai ehk ühe käe sõrmedel loendada, aga ei enamat. Eks tuli hakata vanu tutvusi üles soendama.

Kas keegi teab kedagi, kes teab kedagi?

Eesti on nii mõnusalt väike, et proffideni jõuab tegelikult ruttu. Nii et kui Sul on praegu mõte, mis jäänud läbi proovimata, sest „ma ei tea ju kedagi, kes seda teeks“, siis vaata pisut avaramalt ringi, küsi ja sa leiad! Päriselt ka, selline vabandus ei kõlba küll kuhugi, et inimesi üles ei leia. Kes otsib, see leiab! Täitsa vabalt võid ka meile kirjutada, ehk saame puhtjuhuslikult abiks olla.

Igatahes leidsime päris ruttu paar toredat inimest, kellele meie idee sobis ja kes olid valmis meid aitama. Selleks, et proff saaks oma tööd hästi teha, on vaja nii raha kui tarka tellijat. Ja meil oli nii üht kui teist. Võib-olla mitte ideaalsel määral, aga piisavalt katsetamiseks. Teadsime ka üsna hästi, mida me tulemusena saada soovime. Miks Kukkur.ee siis juba oma tootega turul ei ole?

Profid on Eestis nõutud ning lihtsale toote väljaarendamisele jagub omajagu palju tulusamaid ja erialaselt väljakutsuvamaid ja kindlamat palka pakkuvaid alternatiive. Aeg aina kulus, väga suurt kiiret meil projektiga polnud ning hea tegija ei istu niisama käed rüpes.

Nii jäigi tol korral väga vähe puudu sellest, et tootearendusele profi abiga hoo sisse oleksime andnud. Tagantjärele võib seda kahetseda, ent ootamatu keerdkäik viis meid kiirelt järgmise sammu ja osaühingu asutamiseni. Mis see oli? Loe nädala pärast!

See lugu on osa seeriast, millega tutvustame Kukkur.ee loomise lugu. Eelmised osad leiad siit:

1. Kukkur.ee veebipoe loomise lugu

2. Kukkur.ee sai alguse …

3. Innustus tootearenduseks võib tabada ootamatult

4. Lugu sellest, kuidas tootearendust katsetasime

Tutvu ka Kukkur.ee poe värskeima toote – uudse iMOSSI N1 rahakotiga.

 

Leave a Reply

15 + eight =