Kas sularaha on räpane?

Sularaha on tõesti räpane. Sinu rahakott koos kupüüridega kannab rohkem baktereid, kui oskad aimata. Kukkur.ee uuris veidi, kui palju mustust endaga kaasa veame ja mida olukorra parandamiseks teha saab. Päris hea mõte võiks olla hankida rahakott, mis tolmu ja mustust eemal hoiab.

Mida Sa endaga kaasas kannad?

Ebamugavalt tihti on sularaha pinnal jääke meie kõigi kaaskodanike kehvadest hügieenikommetest. Mitmed uuringud näitavad, et sularahal on tavapäraselt jääke nii narkootilistest ainetest kui väljaheidetest. Õudne mõelda, ent kuna sularaha kasutatakse arveldamiseks veel mitmel pool (vaata meie eelnevat blogipostitust!), siis ei ole see väga üllatav.  Seetõttu võib rahalt leida ka kõike, mis kehva hügieeniga kaasneb – toidumürgitust ja muid ebameeldivusi põhjustavaid baktereid. Ühes testis leiti dollari pinnalt koguni 3000 eri bakterit ning ilmselt on tõsi, et raha on koguni räpasem kui tualett. Ehkki reaalset ohtu põhjustab see harva, on endal ikka parem tunne, kui mustust ligi ei lase. Mida siis teha?

Kuidas sularaha puhtaks saab?

Rahapesu head ei tee, ei otseselt ega ülekantud tähenduses. Osa riike on proovinud raha trükkida materjalidele, mis nii kergelt ei määrdu, ent oluliselt ei ole olukord paranenud.  Igal juhul on parim lahendus , et raha räpasusest mitte osa saada – hoia enda hügieen korras ning pese hoolsalt käsi! Sama soovitus kehtib neile, kes sularaha ei kasuta, sest krediitkaardid pole sugugi puhtamad! Kui aega on, võid muidugi proovida neid puhastada.

Vähim, mis sa teha saad, on hoida sularaha kindlas kohas – Kukkur.ee rahakottides ja mündihoidjates, mis näiteks lompi kukkudes või rahvarohkel turul kohe igasugust jama ligi ei lase. Naistele soovitaks eriti Quilted Passporti, mis on eriti hea nii reisimiseks kui õhtul linna peale minnes. Kukkur.ee soovib sulle tervislikke ostukogemusi!

Tags: , , ,

Leave a Reply

seven + 20 =