Oih! Veidi vett on nüüd merre voolanud sellest ajast alates, kui viimati sissekande tegime. Oleme olnud haaratud nii suvest kui tööst. Jätkame sealt, kus viimati pooleli jäi. Kuidas jõudis Kukkur.ee esimesest prototüüpimise katsest tõdemuseni, et vist ei tulnud välja …

NB! Seekord ka eksklusiivne pildimaterjal!

3D printimine on cool küll, aga mida printida?

Jutt jäi pooleli kohast, kus plaanisime pisikest kohver-rahakotti ümber tuunima hakata. Sõbrad 3D printimise kojas Wolfprint võtsid idee hästi vastu. Kohvrike nägi vinge välja ja saime selgeks, et seda võiks arendada küll. Äge! Aga kuidas?

Kui oma tingimused kirja panin, selgus kiirelt, et piirid on ka 3D printimise tehnoloogial (õigemini küll plastikul, millest prinditakse) ning toredal väiksel kukrul (alumiiniumi ei anna hästi venitada). No ja disainimisel on ka oma hind.

See hind oli piisavalt kõrge, et väga tõsiselt mõtlema jääda – väike rahakott pole sellist hinda väärt, eriti kui ei tea, kas asi toimib ka. Aga hind oli piisavalt madal, et mitte heituda ja teha esimene reaalne kulu ja tõsisem samm tänase Kukkur.ee suunas. Põhimõtteliselt oli see otsus, kas teha koos sõbraga ettevõtlusprojekt või mitte. Otsustamisel oli oluline ka põnevustunne, mida ehitamis- ja disainikaugete inimestena me polnud varem tundnud. Las käia!

Las käia!

Mida me siis printisime?

Toona oli meile oluline, et lõpptoode näeks välja selline, nagu me ise vaimusilmas ette kujutasime.

NB! See on kindel ohu märk. Kui lugeda mis tahes kasulikku soovitust, siis on siililegi selge, et see oli vale lähenemine.

Vahest disainerite tippklass oskab täpselt ette öelda, milline peaks toode välja nägema, aga meie olime sellest tasemest kaugel. Teisisõnu – ei tea keegi ilma testimiseta, millel on minekut ja mis on soovunelm! Ei teadnud meie, ilmselt ei tea ka teie.

Sellegipoolest, meie jaoks oli oluline oli säilitada võimalikult palju sarnasusi kohvriga. Esiteks avamismehhanism – samasugune lukumehhanism nagu kohvril. Õnneks see oli olemas juba olemasoleval kohvrikesel. Check!

Teiseks üks eraldi sahtel või võrk, mille taha peita arvuti või pabereid – peab ju olema nagu päris kohvrilgi. Tuli disainida, aga põhimõtteliselt olemas. Check!

Kolmandaks väiksemate taskute ja sahtlite süsteem – kuniks mündid on ümmargused, peab sellest paraku loobuma, sest mündid peavad ju ometi minirahakotti ära mahtuma. Tuli kujundada, aga samuti olemas. Check!

Rohkem põhifunktsioone kohvril pole, aga neis üksikutes polnud palju ruumi kompromissideks. Soovitud ja saadud tulemust illustreerib hästi pilt:

Esimene prototüüp

Kuidas see nüüd kokku käib?

Nagu pildilt näete, õnnestus välja mõeldud lahendus täitsa edukalt pisikesse kohvrisse mahutada. Edasi oli vaja, et see ka kinni jääks. Siin oli abiks lihtne tööriist:

Prototüübi tööriist

Pisut liimi vahele, natuke ootamist ja aeg värske kukkur endale taskusse pista!

Kuidas see kõik välja nägi?

Kui juba piltide jagamiseks läks. Siin on kogu juhtumi illustreerimiseks veel paar pilti. Alustame päris algusest …

proto proto

See on absoluutselt kõige algelisem pilt, mida oskasime oma soovidest joonistada. Ausõna, teised olid paremad ja andsid printijatele aimu, mida me üldse tahame! :) Aga kõige lihtsamatest sammudest saabki asi alguse.

 

klipp_sample3

Siin oleme disaineri abiga jõudnud plastikkaarte ja/või sularaha hoidva võrgu nüanssidesse. Ülal näete, kuidas see kohvrikese sees välja nägi. Vahva küll, aga mitte eriti praktiline. :)

 

Prototüüp 2014

Siit näete, kuidas esimene nägemus on jõudnud 3D modelleerimise programmi ja printimisvalmis.

Kuidas juhtum kokku võtta?

Kõige olulisem õppetund, mida endale pidevalt korrutama peame – ei saa ette teada, milline täpselt peab välja nägema hea rahakott. Kohver on äge sümbol rahakoti, aga mis siis? Ei piisa, kui mõelda, et kes küll ei tahaks kohver taskus ringi kõndida, vaid kes tahaks …

Kohver on äge sümbol, aga mis siis?

Sama mündi teine külg – oluline on endale pidevalt meenutada, millist probleemi lahendad. Meie jaoks oli see rahakottide suurus ja mugavus. Eestis oli toona peamiselt saada vaid „traditsioonilisi“ rahakotte, mis suured ja püksitaskut venitavad. Saada oli ka nahast kukruid, aga oli soov eristuda. Selge oli ja on ka see, et sularaha ning rahakotid veel kuhugi ära kaduma ei hakka, seega on mõtet teha rahakotti, mis on võimalikult kompakne. Näiteks sellised, mida pakuvad Ögon ja iMOSSI.

Meie esimene päris oma katse ebaõnnestus, aga samm-sammult proovime uuesti! Miks, võiks ehk küsida, kui head kraami juba Kukkur.ee poes müügil? Usume, et alati saab paremini, ägedamalt. Muutuvad ka kasutusharjumused, seeläbi ka kõigi teie ootused.

Tekkis mõni mõte? kirjutage meile info@kukkur.ee ja öelge välja, kas ja mis rahakottides paremaks ja ägedamaks teha tuleb!

Kukkur.ee loomise blogiseeria eelmised osad leiad siit:

1. Kukkur.ee veebipoe loomise lugu

2. Kukkur.ee sai alguse …

3. Innustus tootearenduseks võib tabada ootamatult

4. Lugu sellest, kuidas tootearendust katsetasime

5. Kes otsib see leiab

6. Mida teha kui probleem on juba lahendatud?

7. Lust ja lillepidu

8. Kukkur.ee tibusammud

9. Kelle taskus on rahakott?

10. Vabadus

11. Viis lapsikut hetke

12. Aga äkki …

13. Aga äkki … vaatame teise nurga alt

14. Miks ja kuidas? Puust ja punaseks!

Kukkur.ee poe uusim liige on Stockholm v1, millele lisatud klapp sularaha jaoks. Stockholm Money Clipi saad osta siitsamast:

Leave a Reply

13 − three =