Kus hoiad Sina oma sularaha?

Kukkur.ee tiim hakkas ükspäev omavahel arutlema, kus on kõige mõnusam hoida sularaha? Kas üleüldse on tänapäeval sularaha vaja või maksavad kõik niikuinii kaardi ja mobiiliga ning rahakott kogub kuskil tolmu? Jagame Sinuga meie mõttevahetust ning soovitusi.

Kas sularaha on minevik?

Nii mõnigi hea tuttav on väitnud, et ta sularaha enam ei kasuta ja rahakott seisab sahtlis. Valdkonna eksperdid väidavad kohati, et sularaha hulk aina väheneb, teised ütlevad risti vastupidist. Näib, et tõde on kuskil vahepeal ning siin-seal on sularaha täna ja edaspidigi üsna vältimatu, sest see lihtsalt meeldib inimestele. Samuti on sularaha tihti praktiline. Nõnda tuleb rahakott või mündihoidja tavaliselt kaasa võtta turule või laadale, rannas käies ning sularaha on abiks kui makseterminal poes tõrgub. Samas on Kukkur.ee ning mitmed teised veebipoed täiesti sularahavabad.

Kurioosumina meenutaks, et Eesti kroone on ringluses veel 40 miljoni euro väärtuses. Küllap on mõni kroonikupüür ka Sinul, hea lugeja. Üsna üllatav on ka sakslaste harjumus kanda kaasas üle 100 euro. Kukkur.ee soovitus on hoida kaasas piisavalt sularaha, et näiteks toidupoes, turul ja restoranis saab arve makstud, kuid kupüürid loendamisel sassi minema ei hakka ja rahakoti näppamise pärast liigselt muretsema ei pea. Kukkur.ee pakutavate Stockholm seeria rahakottidesse mahuvad 5- ja 10eurosed kupüürid küll, Quilted Passport lahendab ka suurema sularahasõbra mured.

Kus inimesed oma sularaha hoiavad?

Hea küll, kui kaasas on ehk paarkümmend eurot, siis mida teha ülejäänuga? Loomulikult on üks hea ja õige vastus pank või investeerimishoius, kuid ometi hoitakse sularaha ikka täiesti hämmastavates kohtades. Paari aasta eest uuriti selle kohta taskuvargalt, kes siinsete sularahahoiustajate kommetest liigagi palju teab. Tema vastuste hulgas oli WC loputuskast ja mänguasjad, pikemalt saad lugeda siit.

Küllap peame end originaalseteks, kuid teiselpool Atlandi ookeani on samuti huvitavaid ideid, näiteks sügavkülm ja vana sokk. Oeh! Ütleks vaid, et vii parem oma raha kukruga panka. Kui tõesti ei raatsi, kasuta veekindla hoidjana Stockholm v2 rahakotti.

Lõpetuseks.

Soovitame kanda sularaha kaasas paarikümne euro jagu, sest võid osta teenust või kaupa kohast, kus kaardimakset ei aktsepteerita. Lisaks võib juhtuda, et just ostu sooritamise ajal läheb makseterminal rikki, siis on sularaha kiire ja lihtne lahendus. Ära unusta ka mündihoidjat, mis on väga praktiline näiteks taksos või jäätiseputka juures. Stiilse rahakotivaliku leiad siitsamast Kukkur.ee poest.

Tags: , , ,

Leave a Reply

1 + 15 =