Archive for the ‘Määratlemata’ Category

Olen saanud ärinänni ehk kingitustena igasugust kraami – akupankasid, termoskruuse, särke, pastakaid … Loetelu on lõputu. Tore, kui mõni neist on päriselt kasutatav, sest paljud ei ole. Aga millise ärinänni puhul Sa mäletad, kellelt ja miks Sa selle said? Mis oli see ettevõte (või erakond)? Polegi meeles, või mis? Kukkur.ee jagab mõne soovituse, kuidas ärinänni meeldejäävamalt jagada.

Mis ärinänniga tavaliselt juhtub?

Kui sa pole just Coca-Cola või FC Barcelona turundusjuht, siis vaevalt, et sinu brändiga särki või salli nõnda hinnatakse, et seda suure uhkusega ja laialdaselt kantakse. Kui trükid jopele oma logo ja loodad, et investor või klient seda suure rõõmuga kasutama hakkab, petad ilmselt iseennast ja oma turunduseelarvet.

Keegi ei taha sinu just hotelli või ülikooli kirjaga pastakat – inimestel on lihtsalt vaja kirjutada.

Pigem maandub bränditud nänn riiulis, kust valitakse riietust maal, metsas ja ehitusel kulutamiseks. Mõni lihtsam meene antakse see mängimiseks lastele, kes selle peagi ära kaotavad. Olgem ausad – keegi ei taha sinu just hotelli või ülikooli kirjaga pastakat – inimestel on lihtsalt vaja kirjutada. Kui sa ei usu, mõtle veelkord sellele, mida ise ärikingitustega tavaliselt teed.

Kas sul ärinänni üldse vaja on?

Muidugi on vahva, kui messil või konverentsil paljud sinu õhupalli või lipuga ringi jooksevad ja su brändile tasuta reklaami teevad. Aga pea meeles – üha rohkem lehvitatakse seda lippu ja õhupalli ka säästlikult mõtlevate inimeste ees, kes näevad järjekordses t-särgis või pastakas ennekõike koormust loodusele ning juhmi turundust.

Ärinänni turust moodustab ca veerandi särgid. Populaarsuselt järgnevad kandekotid, pastakad ja tehnilised vidinad, mis kokku moodustavad pea teise veerandi. Neid kõiki iseloomustab peaaegu olematu hind, mis on tulnud masstootmise ja keskkonnamõju hinnaga. Ehk oleks aeg massist eristuda? Ärge saage valesti aru, ärinänni jagatakse ka edaspidi ja ka sina võid seda teha. Lihtsalt mõtle – ehk leidub ka selles tegevuses võimalus eristuda ja silma paista? Üks võimalus on pakkuda vähem ja erilisematel puhkudel, vähendades nii ka koormust loodusele.

Igaüks meist tahab end erilisena tunda.

Kujutle nüüd järgmist pilti.

Esindad oma ettevõtet järjekordsel konverentsil, otsides müügipartnereid ja investoreid. Oled teinud tublisti eeltööd ja tead, millised kontaktid kindlasti luua tuleb. Ja kui jutud saavad räägitud, annad investorile või müügipartnerile boksist kaasa bränditud pastaka ja särgi? Kohmetu naeratus kingisaaja suul kõneleb sõnatult:

“Kuhu kurat ma selle jama veel toppima pean? Ilmselt jätan hotellituppa.”

Saab ka teisiti

Oleme ise brändinud ja isiklikumaks muutnud juba mitmeid Eestis käsitööna tehtud VURLE kaardihoidjaid. Pilk, mis vaatab vastu väärt disaini saanud kolleegilt või partnerilt, on unustamatu. Ning sugugi ei ole vaja logo suurelt kaardihoidja välisküljele pressida. VURLE puhul saab graveerida ka puidust tasku sisse, nii ei ole ärinänni kuvand nii domineeriv ja funktsionaalne toode jõuab kliendi taskusse ikkagi.

Sinu bränd meenub partnerile näiteks iga kord kui ta avab VURLE kaardimakseks või kasutab VURLE avajat lõõgastushetkel. Kõlab ju paremini kui maakodus tolmu koguv jope või vihmavari?

Jah, personaalne või nutikas vajab natuke rohkem läbi mõtlemist, aga päris kindlasti teed silmad ette kuttidele kõrvalboksist. Väga võimalik, et teed teene oma turunduseelarvele. Küsi täpsemat pakkumist info@kukkur.ee!

#gallery-1 { margin: auto; } #gallery-1 .gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: center; width: 33%; } #gallery-1 img { border: 2px solid #cfcfcf; } #gallery-1 .gallery-caption { margin-left: 0; } /* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */ VURLE lahendab sinu või su äripartneri igapäevased rahatoimetused VURLE peidab Su sõnumi salalaekasse VURLE kasutamine jõudehetkel VURLE kaardihoidja avatuna Graveerida saab ka tagaküljele Mis see VURLE kaardihoidja on?

VURLE kaardihoidja on Eesti disainiauhinna Bruno nominent 2018. aastal ja auväärsel kohal Eesti disaini aastaraamatus.

VURLE on ootamatult osav mitme ameti peale, mis su elus igapäevaselt lahendust vajavad. Kaardihoidja roostevabast terasest metallosa mahutab 7-8 kaarti. Samal ajal hoiab puidust tasku sinu saladusi – olgu selleks sularaha (kuni 50 EUR kupüür), võti, sõrmus, perepilt või muu pisem nipsasjake. Pikema jutu VURLE väärtuste kohta leiad Kukkur.ee blogist.

VURLE pruun kaardihoidja €33.25 Osta

Vaata kust küljest tahad – VURLE kaardihoidja on ärimeenete ja kingituste selle hooaja üllatustegija. Vaatame VURLEt viiest erinevast küljest ja selgitame, miks ärimeenet valides tasub heita pilk ka uuele kodumaisele disainile.

Ühest küljest tasub mõelda ebaharilikele lahendustele.

Küllap on su äripartnerid või kallid kolleegid saanud koguda juba omajagu logodega kruuse, vihmavarjusid ja märkmikke, mis kunagi kasutust ei leia. Oled sa päris kindel, et see mugav ja lihtne lahendus toob naeratuse ka kingi saajale? Peame siin silmas päris üllatust ja tõelist meelitatust, mitte võltsnaeratust, mille saatel mõeldakse juba võimalusele soovimatust kingist vabaneda. Pea igas kontoris on kapitäis hüljatud kohvitasse ja riiulites vedelevad kasutud märkmikud. Mis oleks kui teeks tänavu mõne ebahariliku kingi?

VURLE kaardihoidja on ebaharilik küll. Kui tihti oled sa märganud kaardihoidjat, mis on puidust ja metallist? Rahakott koos pudeliavajaga? VURLE annab su partneritele ja töötajatele võimaluse tunda end erilisena.

VURLE – kaardihoidja, rahatasku ja pudelihoidja üheskoos

Teisest küljest on hea keskenduda just funktsionaalsusele.

Igasugune harjumuspärane kingikraam on kah muidugi funktsionaalne, kuid kulub väga aeglaselt. Ilmselt on igaühel oma lemmiktass ja paljudel ka oma märkmikueelistus. Kellelgi pole tarvidust neid alatasa välja vahetada. Hea ärikink jõuab kasutusse ikka siis, kui ta kingi saaja jaoks mingi mure ära lahendab. Näiteks kui ta pakub senise funktsionaalsuse kõrval mingit lisaväärtust, olgu see siis praktiline või esteetiline või tõekspidamistega seotud.

VURLE kaardihoidja on ootamatult osav mitme ameti peale, mis su elus igapäevaselt lahendust vajavad. Kaardihoidja roostevabast terasest metallosa mahutab 7-8 kaarti. Samal ajal hoiab puidust tasku sinu saladusi – olgu selleks sularaha (kuni 50 EUR kupüür), võti, sõrmus, perepilt või muu pisem nipsasjake. Kõige krooniks on kaardihoidja varustatud avajaga, mis on abiks nii pudeli avamisel kui kaartide käsitlemisel. Kaardihoidja avaneb ja sulgub ühe lihtsa liigutusega.

Kolmandaks –  ei võta tükki küljest, kui raatsid pisut riskida.

Jah, puuviljavanik või logoga taskulamp on kindel valik. Aga mis siis? Ilmselt see süüakse ära või vaadatakse üle ja … unustatakse. Tõsi, kui riskid ja valid midagi ebaharilikku, ei tea kunagi, kas see ka n-ö peale läheb. Aga seda riski saab hõlpsalt maandada – mõtle pisut ette, mida partneritelt või kolleegidelt näiteks uuel tööaastal ootad. Ehk ootad oma partneritelt uueks aastaks just põnevamaid ühisprojekte? Alusta siis signaalide saatmist ja vali midagi vahvat, mis ootust üles kütaks.

VURLE on täna veel täitsa enneolematu. Kahe kuu eest jõudis VURLE ilmavalguseni, selle aja jooksul on kaardihoidja juba Eesti disaini auhindade konkursil nomineeritud ning jõudnud Eesti disaini aastaraamatusse 2018 (lk 56, kui sul raamat käepärast).

Neljandast küljest – võta pisut aega, et kingitusele isikupära anda.

Näiteks – oma logo võid ju graveerida, aga kindlasti lisa midagi, mis on oluline kingi saajale. Mis see olla võiks? Näiteks viited tema perekonnale, tema panusele ühises töös, kooskõla tema hobide ja tõekspidamistega. Tema lemmik jalgpallitiim?

VURLE on mitmel moel graveeritav. Oleme katsetanud nii VURLE tagakülje kui selle sisemuse isikupärastamist oleme katsetanud. Tagasiside on olnud vaid positiivne. Piirideks on vaid kujutlusvõime – VURLE võib kanda igasuguseid sõnumeid ja logosid. Andke soovist märku ja teeme ära!

#gallery-2 { margin: auto; } #gallery-2 .gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: center; width: 33%; } #gallery-2 img { border: 2px solid #cfcfcf; } #gallery-2 .gallery-caption { margin-left: 0; } /* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */ Graveerida saab ka tagaküljele … ja kontaktandmeid … VURLE peidab Su sõnumi salalaekasse Viiendaks – näita end eriti heast küljest ja vii kingitus isiklikult kätte.

Aasta lõpu poole kipub töötempo väga kiireks. Tegelikult on ka sügistalvisel ajal väga väärtuslik, kui leiad hetke rahulikuks vestluseks, isiklikuks tänamiseks. Boonuse saad ise – rõõm ootamatust kingist ja vabamalt võetud pooltunnist toob tahes-tahtmata naeratuse näole.

VURLE pakub selleks väga hea võimaluse. Näiteks, võta mõne partneriga hetk, et mitte lihtsalt VURLE üle anda, vaid ka VURLE pudeliavajat kasutades korkida pudel või kaks ning tähistada õnnestumisi ja planeerida uusi sihte.

#gallery-3 { margin: auto; } #gallery-3 .gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: center; width: 33%; } #gallery-3 img { border: 2px solid #cfcfcf; } #gallery-3 .gallery-caption { margin-left: 0; } /* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */ VURLEga pudeli avamiseks ei pea kaarte eemaldama VURLE avaja toimib lihtsalt ja mugavalt

 

VURLE pruun kaardihoidja €33.25 Osta

Pead end heaks inimeseks? Väga tore, mina ka! Aga … tuleb välja, et lahketel inimestel on rahakott tühjem. Kuidas nii?

#gallery-4 { margin: auto; } #gallery-4 .gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: center; width: 33%; } #gallery-4 img { border: 2px solid #cfcfcf; } #gallery-4 .gallery-caption { margin-left: 0; } /* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */ VURLE kaardihoidja iMOSSI mahub igasse kukrusse Big Stockholm kaardihoidja

USAs uuriti isikuomaduste ja finantskäitumise seoseid ning leiti mõned üllatavad tulemused:  meeldivatel inimestel on vähem säästusid, kõrgem võlakoormus ja suurem tõenäosus pankrotistuda. Eriti tõsine on lugu neil, kel juba alustuseks säästusid vähe – naeratusega rikkaks ei saa.

Kuidas seda selgitada? Uuringu autorite sõnul võib põhjuseks olla, et head inimesed ei hooli niiväga rahast ning ei võitle ka lõpuni oma vara eest, kui keegi neile näiteks võlgu tasuda ei suuda. Nagu meeldivatele inimestele kombeks, hoolivad nad rohkem inimestest enda ümber, heast seltskonnast.

Kas tead mõnd tuttavat, kes rahaga liiga sõbralikult ringi käib ja seetõttu kahju kannatab? Kui tahad neid aidata, palu neil rahaga seotud olukordades mõelda: see raha, millest nad liiga lihtsalt loobuvad, aitaks neil aidata oma sõpru ja tuttavaid.

Teisisõnu – heade inimeste tugevus on ju olla meeldivad ning mida targemalt nad rahaga toimetavad, seda paremad sõbrad saavad nad olla. Tõsi küll, see toob kaasa ka ebameeldivaid rahavestlusi. Siis tuleb ikkagi valida, kelle silmis meeldiv olla. Kõigile meeldida ja samal ajal finantsiliselt mõistlikult käituda on raske.

Aga proovi võid ikka teha: vali Kukkur.ee poest mõni moodne rahakott ja kingi sõbrale koos hea soovitusega. Hästi sobib selleks näiteks meie oma värske ja nutikas kaardihoidja VURLE.

VURLE pruun kaardihoidja €33.25 Osta

Eile jagati Eesti ettevõtlusauhindu. Põnevaid majandusuudiseid sajab iga päev. Ärihooaeg on täies hoos. Peagi on aeg hakata mõtlema töötajate ja äripartnerite premeerimisele kingitustega …

Ärikinkide hankimine ei pea olema sugugi stressirohke. Samuti ei pea ootama jõuludeni: suur võlu on ka üllatuskingis. Mis trendid ärikinkide maailmas laineid löövad? Kukkur.ee proovib valiku sinu jaoks lihtsamaks teha.

Hea ärikink aastal 2018 on …

… personaalne!

Kõige olulisem on valida meene, mida kolleeg või partner saab tegelikult ka oma igapäevaelus kasutada. Ja mis tagaks seda paremini kui natukene personaalsust.

Eriliselt saavad kiita need, kes kingile ei lisa mitte oma äri nime või logo, vaid kingi saaja nime. Kõrgem pilotaaž puust ja punaseks:

1. õpi oma partnerit või kolleegi paremini tundma;

2. kujunda kingitus tema abikaasa, lapse või ka lemmiklooma huvide järgi.

Praktika näitab, et sellist heategu ei jäeta tasumata. Näiteks võib nime, näo või lemmikkujundi graveerida Kukkur.ee uudistootele VURLE.

Muide, VURLE kaardihoidja pakub veel ühe võimaluse olla personaalne – pudeliavaja. Hangi VURLE, vali kingi üleandmiseks aeg või koht, mil saad pudeliavaja kohe praktikas järgi proovida. See on hea võimalus korraks aeg maha võtta, töötaja või äripartneriga koos tehtule ja tulevikuplaanidele otsa vaadata ning elu nautida. Terviseks!

… kohalik!

Mõistagi on hea, kui Eesti ettevõtjana saad nii omadele kui väliskülalistele kinkida kohalikku kraami. Kukkur.ee uudistoode VURLE on täpselt seda sorti aksessuaar. See on Eestis välja mõeldud, Eestis toodetud, eestikeelse ja pisut riukaliku nimega.

Olgu VURLE või mõni muu kohalik tegija, kodumaises disainis on palju, mille üle uhke olla ja mida oma parimatele partneritele ja töötajatele kinkida.

… kallis?

Võib kõlada vastumeelsena eelarvele mõeldes, aga nii ärikinkide maailmas on. Parafraseerides tuntud ütlust: oled Sa piisavalt rikas, et oma klientidele odavat kraami kinkida?

Kui tahad kliendi- või töösuhet pikaks ajaks, siis investeeri pisut rohkem ja naudi tulemusi läbi aastate. Seda enam, kui soovid turul eristuda kõrg-kvaliteediga toodete või teenustega. Kui ärikink näeb odav või inetu välja, siis tajutakse sellisena ka ärisuhet.

Võta näiteks VURLE – kaardihoidjate klassis hinna poolest keskmik, ent piisavalt kena ja kalli väljanägemisega, et jõuda vähem kui kuu ajaga alates turule tulemisest Eesti disaini aastaraamatusse 2017-2018.

Ilusat ärihooaja jätku!

VURLE pruun kaardihoidja €33.25 Osta

Sellest nädalast on Kukkur.ee valikus uhiuus toode – kaardihoidja VURLE. See on Kukkur.ee tiimi ja MI/KL Studio ühistöö vili. Kaardihoidja VURLE on eesti disain, Eestis toodetud. Lubage tutvustada.

VURLE – pisike ja praktiline kaaslane argielus 

VURLE kaardihoidja on ootamatult osav mitme ameti peale, mis su elus igapäevaselt lahendust vajavad. Kaardihoidja roostevabast terasest metallosa mahutab 7-8 kaarti. Samal ajal hoiab puidust tasku sinu saladusi – olgu selleks sularaha (kuni 50 EUR kupüür), võti, sõrmus, perepilt või muu pisem nipsasjake.

#gallery-5 { margin: auto; } #gallery-5 .gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: center; width: 33%; } #gallery-5 img { border: 2px solid #cfcfcf; } #gallery-5 .gallery-caption { margin-left: 0; } /* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */ VURLE lahendab sinu või su äripartneri igapäevased rahatoimetused VURLE avaja toimib lihtsalt ja mugavalt VURLE kaardihoidja avatuna

Kõige krooniks on kaardihoidja varustatud avajaga, mis on abiks nii pudeli avamisel kui kaartide käsitlemisel. Kaardihoidja avaneb ja sulgub ühe lihtsa liigutusega.

VURLE kombineerib sooja puidu ja tugeva terase esteetiliseks aksessuaariks. Iga kaardihoidja on tänu puidumustrile pisut eriline – nagu sa isegi.

Muide, VURLE uudne materjalide kooslus ja mitmekülgne funktsionaalsus vähendab koormust taskutele. VURLE kaardihoidja on uudne Eestis disainitud ja tehtud vidin ja varsti sa enam ei tea, kuidas sa selleta elada said.

Õpi VURLEt tundma

VURLEle meeldib taskus väga, aga ta särab alati, kui sa talle valgust näitad. Tema lemmiktegevus on hoida sinu kaarte oma metalse klambri embuses kaitstuna. Veel meeldib talle peita sinu sularaha, võtmeid, pilte, tšekke või kaarte oma väiksesse puidust salalaekasse. VURLE on alati valmis avama pudelit või jagama sulle kätte kaarti, mis sul parasjagu tarvis.

Mõni võib peljata, et metalne kaardihoidja lõhub taskut. Mitmekuised katsetused näitavad vastupidist – pisike VURLE on teene sinu taskule, sest ta on pisike ja hoiab taskut venitamast. Kui kahtled – hoia kodus ja tööl teda laual, hea ilus vaadata. VURLE tugev teras on ümarate nurkadega ja sulandub kokku puidust salataskuga, millel on samuti pisut ümarust.

Niisiis on VURLE paindumatu, aga mõnusalt vormikas ja hoiab su saladusi. Ta saab taskus kõigi kaaslastega, sh. võtmetega, sõbraks. Ta ei tee kahju teistele ega lase endale paha sündida. Kes ei tahaks sellist sõpra?

Keegi pole täiuslik, nii ka VURLE. Näiteks ujuda talle ei meeldi, aga vihmasajud peab mõistagi vastu. Päevitada võib, aga lõpuks hakkab palav. Maha kukkumist eelistab VURLE vältida, muidu hakkavad lõpuks mutrid logisema.

Kuidas VURLE sündis?

VURLE on läbi ja lõhki Kukkur.ee omatoode, kodune lisand senisele brändide vahvale valikule Kukkur.ee poes. Meie jaoks on kaardihoidja esimene loodetavasti päris pikas taskule sõbralike ja vajalike toodete seerias.

Vaevalt jõudis VURLE sündida kui on juba jõudnud ka Eesti disainiauhindade konkursi BRUNO nominentide hulka kategoorias „parim elustiili toote disain“. Juhhei!

VURLE sündis soovist pakkuda klientidele midagi, mis on mõnusa vimkaga, kuid ikka Kukkur.ee käekirjaga – moodne ja minimalistlik kaardihoidja või rahakott. VURLE on meil mõttes olnud juba pikalt, aga me ei teadnud veel, kuidas ta välja näeb. Nüüd, tänu heale koostööle MI/KL Studio’ga, teame.

Telli endale VURLE ja õpi sinagi teda tundma! Kui kohe tellida ei malda, anna vähemalt hääl disainikonkrsil auhinnalisele kohale jõudmiseks!

VURLE pruun kaardihoidja €33.25 Osta

Teame hästi, et taskutes kannatab tassida kõikvõimalikku kraami. Rahakotte, taskunugasid, taskurätikuid, vurre, vidinaid, kaardipakki. Ja mida kõike veel. Vaata oma tasku üle ja loe Kukkur.ee blogist, millisesse ajajärku sobib sinu taskumood.

Kannan taskus …

Münte.

Kui su tasku kõliseb, saad südamelähedaseks pidada kõiki aegu, mis eelnevad 20. sajandile. Nimelt, veel sajandi eest oli rahakott üsna vähe levinud ning taskus kõlisesid peamiselt mündid.

Eelistad hilisemaid aegu? Siis mõtle 1930ndate USA majandussurutisele, mis sundis kõik muu väärtusliku maha müüma ning taskusse jäid kõlisema jällegi vaid mündid.

Kindaid.

Kui oled naissoost ja kindakandja, võid kujutleda end hõljumas 1920ndate moodsatel aegadel. Siis oli nõnda, et kindad – kui nad parajasti ei olnud käes – pidid kindlasti taskus olema.

Taskukella.

1920ndatel oli taskukellal meestemoes väga tugev positsioon.

Käekellad polnud veel massidesse jõudnud, ent elutempo aina kiirenes. Aega oli vaja vaadata üpris tihti. Tasku-uuri järele haarates andsid mõistagi märku ka oma staatusest.

Taskurätikut.

Nohu on ajatu, aga taskurättide kõrgaeg oli samuti 1920ndatel, mil tihti selleks oli eraldi tasku.

Pläskut.

Jällegi – kõik pläskukandjad võivad end mõelda ligi sajandi tagusesse aega ehk 1920ndatesse. Ju siis oli vargsi lonksamine sajandi eest rohkem moes ja taskud (naiste puhul sukapaelad) loksusid mõnusasti. Tänapäeval saab seda soovitada vaid juhul kui sa hiljem autorooli ei kavatse minna!

Tööriistu.

Praktiline meel oli paratamatus 2. maailmasõja ajal ja järel, mil taskuid lisandus juurde ning nii rindel kui tagalas oli hulk tööriistu, mis pidid eri suurustes taskutesse mahtuma. Hõlpsalt võid end kujutleda ka hilisematesse kümnenditesse, sest rohkete taskute ja tööriistadega rõivad on kasutuses sealt alates tänaseni.

Pastakat või pliiatsit.

Kirjatarbed lisandusid taskuvara hulka 1940ndate lõpul, mil vajadus tööriistade järele vähenes ning leidlik meel andis taskutele uue funktsiooni.

Rahakotti.

Usu või ära usu – rahakott on muude vidinate kõrval oma püsiva koha taskus leidnud pigem sõjajärgsetel kümnenditel. Enne seda loksus raha – kui seda oli – taskus pigem niisama. Hilisematel aegadel on rahakott tõusnud staatuse sümboliks ning abivahendiks nii sularaha kui 1970ndatest edasi ka kaartide hoidmiseks.

Oled mõelnud, millest sai alguse tasku? Kukkur.ee vaatas veidi ringi mõistmaks, millal ja milleks tasku üldse kujunenud on.

Väike uuring andis tulemuseks, et taskud tekkisid umbes samal ajal kui mündid laiemasse levikusse jõudsid – ligi 2700 aastat tagasi. Ühesõnaga – ikkagi selleks, et oma maist vara kaasas kanda ja mugavalt kasutada.

Esialgu olid taskud lihtsad kõlisevad kotikesed, mis rippusid riiete küljes. Esialgsed ja ajutised lahendused on teinekord aga päris vastupidavad: sellised välised taskukesed kestsid tihedate varguste kiuste kuni 17. sajandini. Lõpuks tuli keegi selle peale, et tasku ära varastamine on ikkagi liiga kerge ning vaja midagi muuta. Aga mida?

Lihtne lahendus oli peita tasku paremini riiete alla, et varaste elu keerukamaks teha. Kombestik oli aga selline, et vähe oli kohti, kus olnuks sünnis rõivaid kergitada raha kättesaamiseks. Mis teha? Järgmisena hakati riiete sisse pilusid lõikama, et kõliseva mündikoti saaks kätte end paljastamata. Toonast riidemoodi arvestades oli see aga üsna keeruline ning oh häda, kui ununes rahakott enne pükse endale ümber kinnitada. Järgmine samm oligi mündikoti ehk tasku õmblemine riietuse alla. Ja nii sündiski moodne tasku!

Kuidas tasku kasutusviisid viimase sajandi jooksul arenenud on, sellest Kukkur.ee blogis juba järgmisel nädalal. Väikse vihjena võib ette öelda, et mida kirevamaks ja paremaks läks elu, seda rohkem vidinaid on leidnud oma tee taskusse. Ja nii on raha, milleks hoidmiseks tasku loodi, kupatatud rahakotti, mis omakorda istub … taskus, kas pole?

Big Stockholm €27.00 Osta

Suvi käes ja tuju hea. Tahaks muretult, käed taskus minna loodust ja linna avastama. Aga ennäe – käed ei mahu taskusse, sest vana paks ja punnitav rahakott on ees. Mida teha?

Siit tuleb Kukkur.ee välksoovitus, kuidas taskusse ruumi juurde tekitada:

1. Võta kaasa vaid üks maksekaart. Esiteks – tõenäoliselt see aitab sind igas olukorras, kus vaja. Teiseks – nii ei teki võimalustki, et taskuvargus tähendaks kõigi kaartide ümbervahetamist. Kolmandaks – ilmselt on su kaarditasku seeläbi juba õhukesem!

2. Sularaha võta vaid nii palju, kui kulutada kannatab. Seda on lausa uuritud – sularaha kasutades säästad. Seega võta kaasa vaid nii palju kui eelarve lubab ja võid end muretult tunda. Ja kui ikkagi suur-suur kiusatus tekib, siis on sul ju ka üks maksekaart olemas.

3. Tee korralik audit ja puhastus. Vanad kviitungid, kinopiletid, aegunud kliendikaardid … Toredad mälestused küll, aga kui need segavad mugavat äraolemist täna, siis viska kõik välja ja mine otsi muretult uusi seiklusi!

Kui nüüd juhtus nii, et mitu kaarti ja hulk sodi lendas kukrust välja, tegid kõik õigesti. On ju mõnusam tunne taskus?!

Aga kui veel enam vabadust tahad taskusse – võta suvine kaardihoidja Wallum M1 Kukkur.ee valikust. Wallumi mudelite kohta saad rohkem lugeda Kukkur.ee blogist.

Wallum M1 Black €37.42 Osta

Kukkur.ee sai paari kuu eest väga põneva kirja: “Tere! Minu nimi on Hugo Pohlak, olen Jakob Westholmi Gümnaasiumi 8. klassi õpilane ning valmistan vineerist kaardihoidjaid.” See oli üks ägedamaid kirju, mis saanud oleme! Nüüdsest on vahva Kaardihoidja ka Kukkur.ee valikus. Kaardihoidja – loe lähemalt, millega tegu!

“Kaardihoidja sündis isiklikust vajadusest. Koolis hakati kasutama eÕpilaspileti süsteemi ja plastikkaarte. Plastikust kaardihoidjad läksid pidevalt katki ning koos tööõpetuse õpetajaga valmistasime esimese prototüübi,” kirjutas Hugo Kukkur.ee tiimile.

“Vineer on ehe ja ilus materjal ja kuna mul õnnestus leida imeõhukest vineeri, siis otsustasin just seda kasutada kaardihoidja tootmiseks. Kaardihoidja külge on lihtsalt võimalik panna kaelapael ja /või võtmehoidja,” kirjeldas 15aastane noormees, kuidas vajadus ja võimalus arenesid vahvaks ettevõtlusprojektiks.

Kukkur.ee tiimil on samuti igapäevaselt vaja läbipääsukaarte jm kasutada, seetõttu tundus kaardihoidja testimist väärt. Oleme nüüd mõne nädala jooksul Kaardihoidjat proovinud. Tulemus – nii mõnigi kade pilk on vaatab, et mis tore puidust hoidik mul on. Lihtsalt puruneva ja emotsioonitu plastiku asendajana see lausa kaunistab kaarti. Ja sellel lihtsalt põhjusel ongi Kukkur.ee valikus nüüd Kaardihoidja.

Milleks Kaardihoidja sobib?

Hugo loodud Kaardihoidja on lihtne ning tal on mitu väga lihtsat kasutusviisi. Siin on mõned soovitused:

1. eÕpilaspileti jm sarnaste süsteemide kasutajatele, et oma kaarti kenasti hoida. See on hea lahendus ka Sinu lapse eÕpilaspileti hoidmiseks!

2. läbipääsukaardi hoidmiseks kõigis moodsates kontorites, kus liikumine toimub kaardi abil ja plastiklahendus kipub purunema.

3. puutetundliku ühistranspordikaardi hoidmiseks, kui ei taha rahakotti ühistranspordis lehvitada või oled ostnud moodsa ja turvalise kukru, millest puutetundlik kaart läbi ei piiksuta.

4. eriti minimalistlike rahakottide huvilistele – välja minnes selle ühe ja ainsa kaardi hoidmiseks, mis teil vaja läheb.

Üks oluline põhjus on muidugi veel.

Ka Kukkur.ee tiimi liige Mikk proovis esimest korda ettevõtluses kätt umbes sama vanalt (16aastaselt). Väga-väga hästi on meeles, kui oluline oli otsekoheselt ja julgelt kirjutada võimalikele klientidele ja toetajatele. See oli aastal 2003 ja seda toetust Miku projektile ei tulnud. Pettumus oli suur ja õppetund valus. Projekt – Eesti jalgpallikalender 2004 – sai tehtud, ent mitte kuigi kasumlikult. Kukkur.ee läheb märksa paremini kui too katsetus.

Seega, kui Hugo kirjutas ja uuris, kas meil on tema toote vastu huvi, siis loomulikult oli vastus jah. Selle pärast, et tegelikult ka on läbipääsukaarte vineerist kestas parem hoida. Aga ka selleks, et noort inimest ettevõtlikul teel toetada. Tee seda sinagi ja asenda oma plastikust läbipääsukaart kodumaise, hoolega tehtud Kaardihoidjaga.

Kaardihoidja on Kukkur.ee valikus saadaval mitmes toonis:

Oranž. Sinine. Roheline. Kollane. Pruun.

Kevadisi mõtteid ja head piiksutamist soovib Kukkur.ee!

Kuna oled jõudnud Kukkur.ee blogisse lugema rahakottide valiku kohta, järelikult soovid oma vara hoidmise kohta teha teadlikumaid valikuid kui mitmed su sõbrad. Tubli! Ilma pikema jututa anname sulle kohe 3 põhimõtet, mille järgi valida rahakotti. Loe läbi ja soovita sõbralegi!

1. Funktsionaalsus ennekõike.

Küsi endalt ausalt – milleks mulle rahakotti vaja on? Kas selleks, et “kõigil ju on” ning kaardid ja sularaha kaovad muidu ära? Sellisel juhul pole väga vahet, millise kukru tasku pistad. Võta Elephant Walleti ülimalt lihtne E8 kaardihoidja ja ära edasi loe.

Tõenäolisem vastus on aga, et tahad oma vara korras hoida. Korrashoid on olulisem märksõna kui esialgu tundub – pungil ja punnitav tasku ei näita mitte suurt varakust, vaid suutmatust eristada olulist ja pahn kukrust välja visata. Täis topitud rahakotil istumine on ka seljale kahjulik, muide. Rääkimata sellest, et püüab varaste pilkusid, sest annab signaali lohakusest, mitte korrashoiust.

Mis need põhilised funktsioonid siis on, mida rahakott peaks suutma täita?

(1) Arusaadavalt peab rahakott mahutama raha – sularaha, kaarte, münte. Tõsi on ka see, et mida levinum on kaardi- ja mobiilimakse, seda hõlpsam on otsustada, et näiteks sularaha või müntide mahutamine pole enam nii tähtis. Teisalt annab viiekas või paar münti eelise, kui tehnoloogia veab alt või tarvis jätta väike jootraha. Põhiline, et paar maksekaarti ja rahatähte kukrusse sättida saaks. Mõtle pisut ja veendud isegi, et rohkemat sa peaaegu kunagi ei vaja.

(2) Tore on, kui rahakotti mahub paar visiitkaarti ootamatuteks ärivõimalusteks ja tutvusteks haaramiseks. Piisab, kui ühe pisikese tasku või sahtli saad eraldada. Võid selle sahtli eraldada ka oma lemmikpoe kliendikaardi jaoks, ent tihti piisab sealgi, kui ütled oma nime. Nii saad rahakoti veel rohkem korda!

(3) Boonuseks on, kui rahakott mahutab pildi sinust, su perest või lapsest. See on ootamatult kasulik juhuks kui rahakott kaotsi läheb – eriti just lapsepildiga kukruid tagastatakse omanikule palju tihemini. Perepilt on ka abiks, aga beebi pildiga rahakotti keegi naljalt tagastamata ei jäta.

Ahjaa, need asjad jäta kukrust välja, kui korrashoid sulle korda läheb – tšekid, kondoomid, varukaardid, väga harva kasutatavad kliendikaardid, vanad kinopiletid … Ja kõik muu, mis pole raha, praktiline kaart või armas pilt.

2. Esteetika ja eneseväljendus.

Kui jutt juba perepiltidele läks – äkki on rahakotti peale funktsionaalsuse veel millekski vaja? Mõned kliendid on Kukkur.ee’le öelnud, et rahakott mitte ainult ei kaitse inimese väärtusi, vaid esindab neid. Teisisõnu – näita mulle oma rahakotti ja ma ütlen, kes sa oled … või olla tahaksid!

Valime hoolega, milliseid brände Kukkur.ee pood vahendab. Veel hoolsamalt valime, milliseid tooteid ise teha (sellest kuulete järgmistes Kukkur.ee blogi sissekannetes ;)). Alt oleme läinud ainult nende valikutega, millel puudub iseloom ja eristuvus. See on ka põhjus, miks nahast rahakotte ja tüüpilisi lahendusi meie käest ei leia – kes see ikka tahab olla “keskmine inimene”. Pakume ikka uudseid ja krutskiga mudeleid. Samuti eelistame minimalistlikke kukruid. Miks?

Mõtle korra, kus sa oma rahakotti kannad. Kui sul on n-ö tüüpiline nahast ja üha paisuv rahakott, siis tõenäoliselt taskus või kotis, sest mujale see ei mahu! Aga mis oleks, kui võtaks 2-3x õhema kaardihoidja? Seda saab hõlpsalt ja taskuid kahjustamata kanda ka särgitaskus, tagataskus, kus tahes. Vali oma stiil ja eelistus ja anna minna!

3. Kvaliteet, kvaliteet, kvaliteet.

Mood tuleb ja läheb, funktsionaalsusedki muutuvad. Seepärast mõtle rahakoti valimisel kindlasti ka kvaliteedile. Kukrus kannad tõenäoliselt suurt osa oma väärtusest, seega suhtu sellesse austusega. Soovitame valida rahakott, mis ajahambale vastu peab ning väärisasjadele korralikku kodu pakub. Ca 2 aastat tagasi kirjutasime Kukkur.ee ühest popimast mudelist – Stockholm Carbon peab aktiivsele kasutamisele väga hästi vastu.

Viimase kahe aastaga pole selle mudeli väljanägemises pea midagi muutunud. Tõsi küll, muude rahakottide testimise tõttu pole ta ka pidevat koormust saanud, aga vähemalt 2 ja pool aastat ikka. Värske pildimaterjal ca 3 aasta vanusest Stockholm Carbonist: