Pead end heaks inimeseks? Väga tore, mina ka! Aga … tuleb välja, et lahketel inimestel on rahakott tühjem. Kuidas nii?

USAs uuriti isikuomaduste ja finantskäitumise seoseid ning leiti mõned üllatavad tulemused:  meeldivatel inimestel on vähem säästusid, kõrgem võlakoormus ja suurem tõenäosus pankrotistuda. Eriti tõsine on lugu neil, kel juba alustuseks säästusid vähe – naeratusega rikkaks ei saa.

Kuidas seda selgitada? Uuringu autorite sõnul võib põhjuseks olla, et head inimesed ei hooli niiväga rahast ning ei võitle ka lõpuni oma vara eest, kui keegi neile näiteks võlgu tasuda ei suuda. Nagu meeldivatele inimestele kombeks, hoolivad nad rohkem inimestest enda ümber, heast seltskonnast.

Kas tead mõnd tuttavat, kes rahaga liiga sõbralikult ringi käib ja seetõttu kahju kannatab? Kui tahad neid aidata, palu neil rahaga seotud olukordades mõelda: see raha, millest nad liiga lihtsalt loobuvad, aitaks neil aidata oma sõpru ja tuttavaid.

Teisisõnu – heade inimeste tugevus on ju olla meeldivad ning mida targemalt nad rahaga toimetavad, seda paremad sõbrad saavad nad olla. Tõsi küll, see toob kaasa ka ebameeldivaid rahavestlusi. Siis tuleb ikkagi valida, kelle silmis meeldiv olla. Kõigile meeldida ja samal ajal finantsiliselt mõistlikult käituda on raske.

Aga proovi võid ikka teha: vali Kukkur.ee poest mõni moodne rahakott ja kingi sõbrale koos hea soovitusega. Hästi sobib selleks näiteks meie oma värske ja nutikas kaardihoidja VURLE.

Leave a Reply

thirteen − five =