Oled mõelnud, millest sai alguse tasku? Kukkur.ee vaatas veidi ringi mõistmaks, millal ja milleks tasku üldse kujunenud on.

Väike uuring andis tulemuseks, et taskud tekkisid umbes samal ajal kui mündid laiemasse levikusse jõudsid – ligi 2700 aastat tagasi. Ühesõnaga – ikkagi selleks, et oma maist vara kaasas kanda ja mugavalt kasutada.

Esialgu olid taskud lihtsad kõlisevad kotikesed, mis rippusid riiete küljes. Esialgsed ja ajutised lahendused on teinekord aga päris vastupidavad: sellised välised taskukesed kestsid tihedate varguste kiuste kuni 17. sajandini. Lõpuks tuli keegi selle peale, et tasku ära varastamine on ikkagi liiga kerge ning vaja midagi muuta. Aga mida?

Lihtne lahendus oli peita tasku paremini riiete alla, et varaste elu keerukamaks teha. Kombestik oli aga selline, et vähe oli kohti, kus olnuks sünnis rõivaid kergitada raha kättesaamiseks. Mis teha? Järgmisena hakati riiete sisse pilusid lõikama, et kõliseva mündikoti saaks kätte end paljastamata. Toonast riidemoodi arvestades oli see aga üsna keeruline ning oh häda, kui ununes rahakott enne pükse endale ümber kinnitada. Järgmine samm oligi mündikoti ehk tasku õmblemine riietuse alla. Ja nii sündiski moodne tasku!

Kuidas tasku kasutusviisid viimase sajandi jooksul arenenud on, sellest Kukkur.ee blogis juba järgmisel nädalal. Väikse vihjena võib ette öelda, et mida kirevamaks ja paremaks läks elu, seda rohkem vidinaid on leidnud oma tee taskusse. Ja nii on raha, milleks hoidmiseks tasku loodi, kupatatud rahakotti, mis omakorda istub … taskus, kas pole?

Leave a Reply

19 − 1 =