Teame hästi, et taskutes kannatab tassida kõikvõimalikku kraami. Rahakotte, taskunugasid, taskurätikuid, vurre, vidinaid, kaardipakki. Ja mida kõike veel. Vaata oma tasku üle ja loe Kukkur.ee blogist, millisesse ajajärku sobib sinu taskumood.

Kannan taskus …

Mündihoidja avatud

Münte.

Kui su tasku kõliseb, saad südamelähedaseks pidada kõiki aegu, mis eelnevad 20. sajandile. Nimelt, veel sajandi eest oli rahakott üsna vähe levinud ning taskus kõlisesid peamiselt mündid.

Eelistad hilisemaid aegu? Siis mõtle 1930ndate USA majandussurutisele, mis sundis kõik muu väärtusliku maha müüma ning taskusse jäid kõlisema jällegi vaid mündid.

v2 lumi

Kindaid.

Kui oled naissoost ja kindakandja, võid kujutleda end hõljumas 1920ndate moodsatel aegadel. Siis oli nõnda, et kindad – kui nad parajasti ei olnud käes – pidid kindlasti taskus olema.

kukkur ja kell

Taskukella.

1920ndatel oli taskukellal meestemoes väga tugev positsioon.

Käekellad polnud veel massidesse jõudnud, ent elutempo aina kiirenes. Aega oli vaja vaadata üpris tihti. Tasku-uuri järele haarates andsid mõistagi märku ka oma staatusest.

suvi-vesi-ogon

Taskurätikut.

Nohu on ajatu, aga taskurättide kõrgaeg oli samuti 1920ndatel, mil tihti selleks oli eraldi tasku.

imossi-opener

Pläskut.

Jällegi – kõik pläskukandjad võivad end mõelda ligi sajandi tagusesse aega ehk 1920ndatesse. Ju siis oli vargsi lonksamine sajandi eest rohkem moes ja taskud (naiste puhul sukapaelad) loksusid mõnusasti. Tänapäeval saab seda soovitada vaid juhul kui sa hiljem autorooli ei kavatse minna!

wallum-u1

Tööriistu.

Praktiline meel oli paratamatus 2. maailmasõja ajal ja järel, mil taskuid lisandus juurde ning nii rindel kui tagalas oli hulk tööriistu, mis pidid eri suurustes taskutesse mahtuma. Hõlpsalt võid end kujutleda ka hilisematesse kümnenditesse, sest rohkete taskute ja tööriistadega rõivad on kasutuses sealt alates tänaseni.

Quilted laual

Pastakat või pliiatsit.

Kirjatarbed lisandusid taskuvara hulka 1940ndate lõpul, mil vajadus tööriistade järele vähenes ning leidlik meel andis taskutele uue funktsiooni.

Stockholm sisu

Rahakotti.

Usu või ära usu – rahakott on muude vidinate kõrval oma püsiva koha taskus leidnud pigem sõjajärgsetel kümnenditel. Enne seda loksus raha – kui seda oli – taskus pigem niisama. Hilisematel aegadel on rahakott tõusnud staatuse sümboliks ning abivahendiks nii sularaha kui 1970ndatest edasi ka kaartide hoidmiseks.

Leave a Reply

eight + 10 =